Fekal Transplantasyon Uygulaması

Herkese merhaba,

Size bugün Fekal Transplantasyon (gaita nakli) uygulaması ile Ülseratif Kolit hastalığından nasıl kurtulduğumu anlatacağım. Hastalığa yakalanmam ve bugüne kadar nasıl geldiğimi sizlere özetlemeden önce çok kısa olarak birşey söylemek istiyorum. Sizi tedavi eden veya kontrollerinizi yapan Doktorunuza ısrarcı olun ve Gata Ankara' da Prof. Dr. Ahmet Uygun ile irtibata geçin, kendisi sert mizaçlı birisi olmasına rağmen Cep telefonundan mesaj yolu ile ya da direk telefonu ile irtibat kuracağınız ve net bir şekilde sizi yönlendirip ne yapacağınızı söyleyen birisi. Kendisine derdinizi elinizde raporlarınız, hastalık dosyanız ile başvurun ve bu uygulamayı yaptırmak istediğinizi söyleyin. Çok kısa süre içerisinde hastalığınız ile ilgili bilgilendirmeyi yapacak ve size Gaita nakli denilen uygulamayı yapacaktır. Yaklaşık birkaç ay içerisinde ( bu bende 1 ay sürdü) tedavi olacaksınız ve hayatınız kurtulacak. Lütfen hastalığınız ilerlemeden ve daha fazla eziyet çekmeden bu uygulamayı yaptırın derim. Şimdi benim hastalığıma gelicek olursak 2012 yılından beri Ü.K. hastasıyım ve 7 tane dr. gezdiğim halde teşhis konulamamıştı. En son bir gast. uzmanı dr. bana teşhis koydu ve gerekli tahliller testler kolonoskopiler yapıldı ve sabah/ akşam ilaç kullanmaya başladım ve hastalık remisyona girdi. Bu süreçte senelik gerekli kontrollerimi eksiksiz yaptırdım. Ta ki 2017 yılında hastalık atak gerçekleştirene kadar. Bir anda nefesim kesilecek kadar kanlı ishaller, zayıflama ve halsizlik başladı. Daha sonra 1 hafta kadar Acıbadem hastanesinde dr.umun kontolünde yattım ve gerekli tetkikler yapıldı. Ancak hastalık düzelmedi. Kortizon da dahil ilaç kullandım en yüksek dozdan günlük 32mg. Bu süreçte bir yandan GATA Ankara' da Prof. Dr. Ahmet Uygun' un yaptığı bu uygulamayı takip ettim ve kendisi ile görüşmeye gittim. Tüm dosyalarımı götürdüm ve hepsini inceledi. Gerekli sürede kortizon ve ilaç tedavilerini kestik ve 14 mart tarihinde Fekal Tr. uygulamasını yaptırdım. 3. haftaya girdiğimde tüm kanama ve sancı durmuştu. 1. ay sonunda tüm kan ve gaita tahllilerimi yaptırdığımda sonuç çok iyiydi. Gaita gizli kan tahlili de dahil sonuç harikaydı. Her ay muhakkak gerekli kontrollere devam ettim ve hepsi temiz çıktı. Operasyon sonrası şu an 4. aydayım ve Eylül ayında Ahmet bey' e kontrole gideceğim. Kendisi tedbiri elden bırakmamız gerektiğini söyleyerek bu işin artık sonlandığını ve bana geçmiş olsun dileklerini iletti. Allaha şükürler olsun ki şu an çok iyiyim ve istediğimi yiyip içebiliyorum ayrıca günlük dışkılamam da günde 1 veya 2. Bütün Ü.K. ve Chron hastalarına tavsiyem Ahmet bey ile irtibata geçmeleri, eğer ki yapılacak birşey var ise kendisi açıkça yönlendirme yapacaktır. Herkese geçmiş olsun.kullanici2168 demis ki:

Ahmet be gaita nakli sonrası diyet verdi mi, ve işlem sonrası hiç ateş sırt ağrısı yasadınız mı, ben geçen hafta didem hanıma yaptırdım. 1 haftadır azda olsa ateşim var ıkı gundur de sırt ağrısı başladı( crp yükseldi galiba)
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 29 days ago

kullanici2168 demis ki:

Merhaba ben geçen hafta yaptırdım, kendisi daha doğru bilgi verecektir ama herkese yapıyor. Ama ben henüz etki görmedim bir haftadır da biraz ateşim var ve sırt ağrılarım başladı. Benim biraz ileri tüm bağırsak tutulumu etkiyi 1 aya göreceksin dedi. Temmuzda 2 seans daha yaptıracagım. Asistanının Telefonu 0533 890 26 19 Umarim bana ve herkese şifa olur Telefonu
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 29 days ago

kullanici1799 demis ki:

arkadaşlar slm, Didem Hoca isteyenlere yapıyor mu yoksa belirli kriterler arıyor mu.. bende 3 yıldır uğraşıyorum , Ahmet hocaya gittim yapmadı.. ilaçlarla baskılanabiliyorsa gerek görmedi.. bide didem hocada yaklaşık maliyet ne kadar acaba.. bilgilendirirseniz sevinirim..
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 1 month ago

kullanici2168 demis ki:

Merhaba, öncelikle herkese çok geçmiş olsun, umarım bu hastalığa en kısa zamanda kesin çözüm bulunur. Ben 5 yıldır ÜK hastasıyım (pankolit) geçen hafta cuma ve cumartesi olmak üzere 2 kere gaita nakli yaptırdım Antalya'da Gastroentrolog Didem Karavelioğluna. Henüz bir etki görmedim, etkisini ne sürede gördünüz. benim ishalim ve kanamam gaita naklinden önce kortizon kullandığım için baya azalmıştı. Şuan da o şekilde devam ediyor ama normal insanlar gibi değil, ne sürede etkisini göstermişti sizde işlem. Bu arada Didem Hanım benimle çok ilgilendi, çok bilgili hastasının sıkıntısını anlayan bir doktor kendisi, 1 ayda etki görürsün dedi bana ama ben yaptıran birinden duymak istiyorum.
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 1 month ago

konya1453 demis ki:

Didem KARAVELİOĞLU (0242) 349 06 01
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 1 month ago

kullanici2112 demis ki:

Telefonunu verebilirmisin kardeşim.
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 5 months ago

konya1453 demis ki:

Slm millet hafta sonu didem hocaya muayeneye gittim fmt nakli yaptı diyet verdi şu anda diyeti uyguluyorum ve nakil sırasında hiçbir sıkıntı çekmedim ve çok güzel ilgileniyorlar rahat hastanede ki gibi uğraşmıyor sun geniş bilgi isteyen numarasini bıraksın ben arayim
Beğen (1) | Rapor | Permalink | 9 months ago

kullanici2044 demis ki:

Brezilyada bir üniversitede propolis ile ülseratif kolit ve Crohn hastalığı olanlar üzerinde çok geniş bir deney yapılarak propolisin bu hastalığa iyi geldiği kanıtlanmıştır araştırmanın çevirisini yayınlıyorum diliyenler aşağıdaki linkten araştırmanın tamamına ulaşabilirler.Yıllardır propolisin iltihaplı bu tür hastalıkların bir numaralı tedavi edici unsuru olduğunu söylemiştik bu araştırmada bizi doğrulamış oldu , Propolis içerisindeki flavonoidlerin antimikrobiyal ve anti-inflamatuar olduğunu biliyorduk, Crohn hastalığının ve ülseratif kolitin propolis tedavisi ile ilgili çalışmaları bulmuştuk. Crohn hastalığı (CD) ve ülseratif kolit (UC) inflamatuar bağırsak hastalığının (IBD) iki büyük tipini temsil eden kronik idiyopatik inflamatuar bozukluklardır. Bu hastalıklar gastrointestinal sistemi etkiler ve seyrini değiştirme dönemleri remisyon ve flare-up ile karakterizedir. 2013 yılında Crohn Hastalığı üzerinde bir çalışma yapılmıştır. İki grup tedavi edildi – bir tanesi propolis lavmanı, diğeri ise mesalazin lavmanları ile. Propolis uygulamasından sadece on iki gün sonra % 80’inde iltihaplanma azaldı, Bu sonuçlar, propolis tedavisinin terapötik etkisinin yüksek olduğunu ve kapsamının daha geniş olduğunu, ıspatladı,İnflamasyon, her iki ilaca 12 gün tedaviden sonra da devam etti. İndükte kolit olanlar ayrı ayrı ve birlikte propolis ve mesalazine ile tedavi edildi. Bilim adamları, her iki tedavinin tek başına veya birlikte etkili olduğu sonucuna vardı. Propolisin anti-enflamatuar etkisi inflamasyonun azalmış yoğunluğu ve kistlerin ve apselerin sayısındaki azalma ile gösterildi. Ayrıca, bu kolit tedavilerinin önleyici olarak kullanıldıklarında, kolit patlamadan önce daha etkili olduklarını keşfettiler.Deneysel Olarak İndüklenen Kolitin Tedavisinde Propolis Hidroalkolik Eserin 2,4,6- Trinitrobenzensülfonik Asitle kullanımı bu sitede bulunabilir:  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/mıPMC3786476/ Netice olarak, Ülseratif kolit ve Crohn gibi iltihabi enflamasyonun ve enfeksiyonun sebep olduğu tüm rahatsızlıkların modern tıp ta çeşitli ilaçlar ve antibiyotik lerle tedavisi yoktur. Yüzyıl ın mucize ilacı olan Propolis tüm bu hastalıkları en etkin, kalıcı, yanetkisiz, kesin ve güvenilir tedavi eden tek doğal Antibiyotik tir. Propolis en güçlü kimyasal bazlı sentetik antibiyotik ten 100 misli daha güçlü dür. Ülseratif Kolit ve Crohn un tedavisi ile birlikte Doğal İmmunoterapi yöntemi ile bağırsak florasının,iyileştirilmesi, yani Bağişıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekmektedir.Organik Sertifikalı ürün temini ve Ülseratif kolit ile Crohn un Apiterapi ve İmmunoterapi yöntemleri ile tedavisi için ,05050658499 ve 05324063215 nolu telefonlarımdan ve Whattsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılarımla,Kadir Onay
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 9 months ago

kullanici1950 demis ki:

1799 çok tşk ederim napalim cekecez artık. Diyete de bakicam çok saolun. Sadece Çok kötü olanlara uygulanması mantıksız değil mi belki yeni yakalananlara erken müdahale ile çok daha çabuk iyileşme görülecek.. ama neyse vardır bı bildikleri yani Ahmet uygun hocaya gitmeme gerek yok diyorsunuz? Yeni olduğum için yapmaz sanırım. Ve bu gaita naklinin genetik riskleri varmış araştırdiniz mi bilmiyorum..
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 1 year ago

kullanici1799 demis ki:

Gaita naklini her isteyene yapmıyorlar. Ahmet hocaya da gidiyorum ben. Genelde ağır durumlarda son çare gibi uygulanıyor. Onunda garantisi yok tabi ama gerçekten kötü olanlar için ve ilerde belki bizler için umuttur.. Ahmet hocanın söylediği ' inşalla 5-10 yıla kadar gaita nakli yerine tablet flora uygulanabilir' demişti.. zaten bu yönde ciddi çalışmalar var dünyada.. öncelikle sana tavsiyem doktorlar beslenme düzeni hakkında pek önemi yok desede bikaç kitap okuyup bu işi benimsemen. kötü bağırsak florasınn nasıl beslendiğini anlamak açısında. taş devri diyeti ve gaps diyeti kitaplarını okumanda fayda var.
Beğen (1) | Rapor | Permalink | 1 year ago
DMCA.com Protection Status