kullanici1465

Takip et
6 years ago


Hepatit C tedavisi

www.change.org sitesinde açılan kampanyaya destek verebilirsek belki sesimizi Sağlık Bakanlığı'na duyurabiliriz. 

Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatı verilen yeni Hepatit C ilaçlarının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geri ödeme kapsamına alınmasını istiyoruz… Binlerce Hepatit C hastasının tedavi mağduriyetinin sonlanmasını bekliyoruz.

Dünyada Hepatit C tedavisinde devrim niteliğinde gelişmeler yaşanıyor. Yeni geliştirilen ilaçlarla, Hepatit C hastalarında tedavi başarısı %40’tan  %80-90’lara çıkıyor ve tedavi süresi 24-48 haftadan 12 haftaya iniyor. ABD’de, birçok Avrupa Ülkesinde, Mısır’da ve Asya Pasifik bölgesinde kullanılan yeni Hepatit C ilaçları,  Türkiye’de bulunmasına rağmen hastaların kendi imkanları ile almaları gerekiyor.

İnsan hakları ve sağlık hakları açısından duruma bakarsak; Türkiye’deki hastaların da bu ilaçlara ücretsiz erişmeleri sağlanmalıdır. İlaçların fiyatlarının yüksek görünmesi bu hakkı ortadan kaldırmaz.

Tıp sürekli kendini yenileyen bir bilimdir. Tedavi edilmeyen hepatit, karaciğer nakline varan harabiyete, siroza, karaciğer kanseri yüzünden erken ölümlere yol açabilir. Dünyada kullanılan yeni ilaçlar ile bu iki durumun önüne geçilebilecektir.

Ülkemizde yaklaşık 750 bin Hepatit C hastası bulunmaktadır.

Türkiye’de yaşayan hastalar ve yakınları da sağlık haklarına kavuşmak istemektedir. Durumu acil olan ve bu ilaçları kendi imkanları ile alamayan hastaların adına HEPYAŞAM Derneği olarak sizi duyarlı olmaya ve destek vermeye davet ediyoruz…

İnsan yaşamı değerlidir…kullanici1475 demis ki:

bende kampanyayı destekleyenlerdenim şu ilacın artık sgk geri ödemesine alınması için daha farklı nerelere başvurabiliriz acaba
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 6 years ago

kullanici1485 demis ki:

sesimizi duyarmı dersiniz müezzinoğlu bence duymaz ölün derler şimdiye kadar bir çok mail yolladım dönüş bile yapılmadı
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 6 years ago
DMCA.com Protection Status