ÜK ve askerlik

 

herkese merhaba, ük hastalarının kafasını karıştıran bir soru da askerlik hakkındadır. Arkadaşlar ne yapacağınızı tek tek ablatacağım. 

Öncelikle askerilik şubesine gidin ve hastaneye sevk isteyin yeni düzenlemeye göre devlet hastanesine yönlendirecekler size en yakın olana ama önce aile hekimine gidiyorsunuz. Aile hekimi hastalıgı onaylıyor sonra şube size en yakın hastaneye gitmenizi söylüyor. Hastanede elinizde bi zArf ike geziyosunuz. Bu işlerin yapıldıgı yeri sorun sonra kayıt işlemlerinizi yapln ve orada arkadaşların yönlendirmelerini takip edin. Beni sevk ettikleri yerde zaten doktorumun oldugu tedavi gördügüm yerdi. Önce iç hastalıkları uzöanı gördü. Elimde eski evraklarım vardı baktı direk gastroya gitmemi söyledi. Gastro içib tekrar randevu aldım girişteki yerden sonra doktoruma gittim. Durumu anlattım kendisine verilen talimatların yazılı oldugu dosyadan hastalıgımın askerlik için olan durumunu buldu. Oradan gerekli yerleri doldurdu. Özellikle aktif tedavide olan hasta oldugumu not düştü. Sonra tekrar gittim işlemleri yaptıgım yere evrak falan filan derken. Heyet için gün verdiler ( bu arada doktor işlerini aynı gün hızlıca yapabiliyosunuz. ) heyete 1 hafta sonra gel çıkacaksın dediler. Gittim bi oda da doktorlar vardı. İsmim okundu içeri girdim kimlik gösterdim. Kimsin nesin neyin var bile demediler direk kaşelendi evraklar. Çıktım. Biraz beklediktrn sonra evrak aslı verildi askerlik şubesi için gittim şubeye teslim ettim ve askerlik işi burada bitti. Hepinize geçmiş olsun. Olayın vicdani boyutunu size biraz anlatayım. Üzülenleriniz olacaktır gidemiyorum diye bende üzülmüştüm fakat yapacak biley yok olan olmuş hastasınız ve hastalık basit bişey değil.  Ayrıca biz cidden hastayız. Bide siz askere gitmemek için ne saçmalıklar yapanlar var. Hastanaye gidince göreceksiniz. En dikkatini çeken kilo hesabı yapanlardı. Neyse durum budur dert etmeyin bir an öncr halledin. kullanici1699 demis ki:

kullanıcı1888 Şunu bilin ki bu hastalık daimi bir hastalık o yüzden tanı konduktan sonra askerden muaf olursunuz. öyle her kafasına estiğinde kolonoskopi yapmazlar çünkü onunda zararı var.
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 8 months ago

kullanici1950 demis ki:

Kullanici1988 kardeşim bende 8. Derecden ülseratif kolit teşhisi kondu istersen bı görüşelim birbirimize destek amaçlı. 5534539064
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 1 year ago

kullanici1888 demis ki:

merhaba! hastalığınızın derecesi nedir acaba? bana da tanı konuldu. bir süre salofalk kullandıktan sonra ilaç kullanmadım ama yaklaşık 6 aydır hiç bir ilaç kullanmıyorum, yediklerime dikkat ediyorum sadece. hiç bi şikayetimde yok. bazı şeyleri çok kaçırdığımda hareketlenme hissediyorum ama bir güne geçiyo dikkat edince. bana da sizin gibi mi teşhis koyulur onu merak ediyorum. hastalığın derecesiyle alakası var mı? bir de bazı yerlerde tekrar kolonoskopi olunması gerektiği yazıyodu. size de böyle bir işlem uygulandı mı? teşekkürler
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 1 year ago
DMCA.com Protection Status