kullanici2901

Kolit

Takip et
11 months ago


Ülseratif Kolit

Öncelikle herkese geçmiş olsun bu paylaşımı yapıyorum çünkü hala bi umudunuzun olmasını istiyorum ben bu hastalığa 16 yaşımda tutuldum aslında gayet sağlıklıydım kanlı dışkılamam vardı sadece ilk başta basür sanıldı krem verdi dr ama geçmedi 2 ay sonra tekrar bir dr ye gittim ama bu sefer gastro dr ye öğrendim ki hastalık rektum hariç her yeri sarmış ve çok uzun bi hastane yatışı sağladım aklınıza gelecek bütün ilaçları kullandıktan sonra bu sefer biyolojik ajan kullanıldı(remicade)oda 3. Dozda alerji yaptı ve ölümden döndüm bu sırada hiçbirşey yiyemiyordum sadece kusup tuvalete gidiyordum günde 25-30 defa desem belki az bile kalır gerçekten çok kötü bir durumdaydım 70 kilo olarak yakalandığım hastalıkta 29 kiloya kadar düştüm(boyum 1.78) ve aniden komaya girdim sıvı kaybından zar zor ameliyat oldum aslında bende Ethem Geçim'e ameliyat olucaktım ama komaya girdiğimde henüz 18 yaşından küçük olduğum için oranın çocuk cerrahi yaptı zaten oda Ethem hocanın arkadaşıymış Prof Dr Meltem Koloğlu yaptı o ve ekibi gerçekten harika ama ameliyattan sonra çok sılıntı çektim ileostomi ameliyatından sonra bağırsağım çalışmadı ve 2.bi ameliyat oldum 3 ay yoğun bakımda yattım sonrada çok zor toparladım 1 seneden fazla fizik tedavi gördüm tam kapatma ameliyatı olucaktım 1 sene sonra ondada ileus oldum ve tekrar ameliyat oldum onun üzerinden 3 ay geçmesini bekliyorum kapanması için yemek konusuna gelirsek ben herşeyi yiyebiliyorum sadece çok çiğniyorum ve tıkama ihtimali olan şeyleri yemiyorum benim sürecim çok zordu ama inşallah herşey geçer kullanici2901 demis ki:

Teşekkür ederim ama o kadar biyolojik ajan kullanmanın sonra bir çıkışı oluyormuş vucudda ama ben bilememişim. Bu dönemde kullandığım ilaçlara bağlı nöropatim oluştu şuan sol ayağımı hiç hissetmiyorum ve kanedyen desteğiyle yürüyebiliyorum....Umarım kimse benim yaşadıklarımı yaşamaz
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 10 months ago

kullanici2812 demis ki:

Cok uzuldum. Ben dr cekiyorum ama gencecik yasinda neler yasamissin. Ben 25 yasinda yakalandim. 27 oldum imuran a geciyorum yeni. Artik asacol bana da yetmez oldu ve o kadar kotu bi hastalik ki hrpimize sabir lazim. Cok gecmis olsun. Insallah baska hastalik seni bulmasin.
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 10 months ago
DMCA.com Protection Status