Ülseratif kolit sebebsiz bir hastalık değil

Merhabalar.

Ülseratif kolit hastalığı tedavisi olmayan bir hastalık değil. Bu hastalığın ortadan kalkması bağırsak duvarının iyilastirilmesinwebağlı. Bu nedenle öncelikle Glutenin beslenmeden çıkarılması gerekiyor. Takviye olarak prebiyotik, omega 3, B12, Kemik suyu  eklenmelidir ,tüm paketli gıdalardan uzak durulmalıdır. Gaps diyeti, Tahıl Beyin, Buğday göbeği isimli kitapları öncelikle okumanızı tavsiye ederim.Bağırsak duvarının düzelmesi en az bir yıl sürüyor. Herkese acil şifalar diliyorum.

 

 kullanici1950 demis ki:

Kullanıcı1852 bence hemen bı gorunun doktora son durumunuz nedir
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 4 months ago

kullanici1889 demis ki:

Merhaba bana da 5yil önce teşhis kondu.baslarda inkar ettim.hastalgi kabul edemedim.evliydim çocuk istiyorduk.atak dönemlerinin geçmesi gerektiğini soylemislerdi. Tabi ben hamile kaldım.bu dönemde şikayetlerim arttı.kanamalarim arttı.dogumdan sonra kontrole gittim salofalk laman kullanırken fitil kullanmaya başladım.ikinci kontrole gidecekken yine hamile olduğumu öğrendim.yine hamilelik döneminde şikayet lerim arttı.dogumdan sonra sanki ben yenilenmiş gibi oldum.sikyetlerim azalmadi yok oldu.hersey yedim acı tatlı hazır evde hiç diyet yapmadım.hamileliklerim boyunca ilac ta kullanmadim.tam 3 yıl oldu ikinci çocuğum olalı.15 gün önce yine kontrole gittim.evet erozyonlar var.iltihap var.simdi tekrar ilaç kullanmaya başlayacağım.herkese acil şifalar diliyorum.
Beğen (0) | Rapor | Permalink | 7 months ago

kullanici1852 demis ki:

Buraya bunu biraz içimi dökmek ve bu hastalığı yaşıyanların önerilerini dinlemek için yazıyorum 1 buçuk ay önce bana Ülseratif Kolit teşhisi kondu ilk başlarda pek önemsemedim bağırsağın girişinde çok küçük biyerde dediler ve sadece asacol lavman verdiler ilk 20 gün iyi geldi ama daha sonra dışkıda kan şikayetim artarak devam etti halada devam ediyor ve dizlerimde hiç geçmeyen bir ağrı var Moralim altüst oldu kendimi toplumdan soyutladım resmen bunalımdayım ve sürekli düşünüyorum 18 gün sonra kontrolüm var asacolu 18 gün daha kullanmalımıyım yoksa hemenmi doktora gitmeliyim bu hastalığı yaşayanlar aşamalarını anlatırsa çok sevinirim psikolojik olarak zor bir süreçten geçiyorum yaşım 21 yaşın bir önemi varmı hastalıkta bilmiyorum bazıları bağırsaklarını aldırmış bende acaba hemen ilaç tedavisine devam etmeden bağırsağın hasta kısmını yol yakınken aldırmalımıyım LÜTFEN BİRİ YARDIMCI OLSUN KAFAM YÜZLERCE CAVAPSIZ SORUYLA DOLU...
Beğen (1) | Rapor | Permalink | 8 months ago
DMCA.com Protection Status