Kolektomi ve J-Poş Ameliyatı

Kolektomi, cerrahi ile kolonunuzun hepsinin veya bir parçasının alınma işlemdir. Kolon, kalın bağırsak olarak da adlandırılır. Hastalıklı bölgeye sahip olan kısım alınarak, hastalık sonlandırılmaya çalışılır.

 

Kolektomi olan hastalar bir süre veya kalıcı olarak stoma ile yaşar. Stoma, bağırsağın alınan kısmından önce bağırsağın karın duvarı üzerinden ağızlaştırılmasıdır. 

Kolonunun tamamı alınmış ve geçici stoması olan kişilere j-poş ameliyatı uygulanabilir. Hastanın kuvvetine bağlı olarak kolektomi esnasında j-poş yapılır veya daha sonra 2. bir ameliyat uygulanabilir. J-Poşu ince bağırsağınızdan bir kalın bağırsak yaratma olarak tanımlayabiliriz. İnce bağırsak j şeklinde katlanarak, birbirine değen yüzeyleri açılır ve dikilir.

J-Poş ameliyatı olan kişiler hayatlarına eskisi gibi devam edebilirler. Dışkı çıkışı makttandır ve herhangi bir kaçırma problemi yaşamazlar.

kullanici4930 adlı kullanıcı J-Poş Deneyimi 1.Yıl başlıklı bloğa yorum yaptı.

1 month agokullanici2591 adlı kullanıcı 4 senelik ülseratif kolit macerası ve sonunda gerçekleşen cerrahi müdahale başlıklı bloğa yorum yaptı.

2 years ago

kullanici2591 adlı kullanıcı 4 senelik ülseratif kolit macerası ve sonunda gerçekleşen cerrahi müdahale başlıklı bloğa yorum yaptı.

2 years ago

kullanici2143, Eskiyi unuttum yazısını takip etmeye başladı.

3 years ago

İnanc Vural adlı kullanıcı Hersey guzel olacak:) başlıklı bloğa yorum yaptı.

4 years ago

İnanc Vural adlı kullanıcı Hersey guzel olacak:) başlıklı bloğa yorum yaptı.

4 years ago

kullanici1946 adlı kullanıcı Kapama ameliyatımı oldum! başlıklı bloğa yorum yaptı.

4 years ago

kullanici1897 adlı kullanıcı Hersey guzel olacak:) başlıklı bloğa yorum yaptı.

4 years ago

kullanici1868 adlı kullanıcı Hersey guzel olacak:) başlıklı bloğa yorum yaptı.

4 years ago

DMCA.com Protection Status