Soru & Cevap

Şimdi yazıyorum ama ben bile gülüyorum, size gülmeyin diyemem o yüzden gülebilirsiniz ama yardımlarınıza muhtacım.

20 yaşındayım, endüstri meslek lisesi elektrik elektronik bölümünü birincilikle bitirdim ve lisenin son senesinde, ikinci dönemde ülseratif kolit teşhisi kondu. 2 sene oldu bu hastalığa yakalanalı kısacası. her neyse liseden sonra hastalığı öğrenince 2 senedir hayata resmen mola vermiştim. yani psikolojisini anca atlatabildim ve kendimi iyi hissetmem sonucunda geçen hafta gidip staj gördüğüm yerde elektrikçi olarak işe başladım. şantiyeye çıkıp tesisat çekiyorduk stajda da gayet başarılıydım ama çok zor durumda kaldım. işimi bayağı etkiledi. bende akşam üstü eve gelmeden ustamın yanında deli gibi ağlanacak halime kahkahalar atarak güldüm. adam tuhaf tuhaf baktı. bende bak usta stajdayken canavar gibi iş görürdük şimdi çalışamıyorum dedim. işi de bıraktım o ayrı bi mesele. ben şimdi sadece salofalk granu-stix ve salofalk lavman kullanıyorum. bu yaşa geldim baba parası da olmuyor yani onlar da Allah başımdan eksik etmesin bu gün var, yarın yok. ne yapabilirim hiç bilmiyorum. böyle çalışamayacak, evde oturacak para mı bekleyecem yani? şu 2 yılda okuduğum kitabı ömrümde okumadım zaten. biraz hayata atılmam, açılmam lazım. yardımcı olun lütfen fikirlerinizi, düşüncelerinizi, yardımlarınızı bekliyorum.


Ulcerative kullanıcısı Crohn Hastalığı ve Ülseratif Kolit hastalığı hakkında bir soru sordu
kullanici1406 cevapladı.
Gaita naklini düşün Ahmet uygun hocayı bul Ankara GATA'da
Beğen (0) | Permalink | 3 years ago
Alper Barto cevapladı.
aynen katılıyorum. kısa bir kolonoskopi işlemi ile kurtulmanız mümkün. Gata Ankara' da Ahmet Uygun hocayı bulun. Ben yaptırdım ve tedavi oldum. 1 ay gibi kısa bir süre içinde iyileşme göreceksiniz. 3-6 ay arası tamamen tedavi olacaksınız. Ben 3 ayda tedavi oldum, kanamam ve sancılarım kesildi, hiç ilaç kullanmıyorum, herşeyi yiyebiliyorum, tavsiye ederim.
Beğen (0) | Permalink | 3 years ago
kullanici1881 cevapladı.
İstanbul'da gaita nakli başladı. İstanbul Hospital'de yapılıyor.
Beğen (0) | Permalink | 2 years agoCevap yazabilmek için olmalısınız ya da yapmalısın.

Kayıt yaparak bu konudaki ilk cevabı yazan olabilirsin. Bu konudaki önderliğin sayesinde bir çok kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir.

DMCA.com Protection Status