Soru & Cevap

Merhaba,

Crohn hastası olan birinin kilo alma olasılığı var mıdır? Zayıflamak sürekli midir? Zayıflığı önlemek için ilaç tedavisi var mıdır?


pala34 kullanıcısı Crohn Hastalığı ve Ülseratif Kolit hastalığı hakkında bir soru sordu
onore cevapladı.
Merhabalar. Ben de 2015 yılbaşı günü bu hastalık ile tanıştım. 2 yıl dolmak üzere Crohn ile tanışalı. 84 kilodan 1-2 hafta icinde 65 kiloya kadar düştüm. Bağırsak hastalıklarında Ünlü bir profesör vardı duymuştum bir iki kişiden. Ona gittim 1 ay sonra. Ilaclarimi tamamen değiştirip kortizonu da artırdı. Ve hızlıca kilo almaya başladım. Tabii ki 3 ay sonunda kortizon kullanmayi biraktim ve ilaçların dozlari yavas yavaş azaltıldi. 1.5 yıldır hastalık uyuyor. Çapa Tıp Fakültesinde takipli hastayim su an. 80 kiloya kadar çıktım. Eski kilolarimi aldim yani. Hastalık uykuya dalınca zamanla kilo da yerine geliyor.
Beğen (0) | Permalink | 2 years ago
kullanici1668 cevapladı.
Bahsettiğiniz doktorun adını paylaşır mısınız?Belki bana da faydası olur.2 yıl önce o kadar dinç güçlü biri iken şuan halsiz bitkin olmak beni çok yoruyor.kendimi toparlamam lazım.Yardımcı olursanız memnun olurum.
Beğen (0) | Permalink | 2 years ago
onore cevapladı.
Prof. Dr. Sabahattin Kaymakoğlu. En son 400 liraydi muayenesi. Çapa Tıp Fakulteisindeki doktorlar onun öğrencisi. Nişantaşı'nda idi muayenehanesi. Internet sitesi de vardı sanirim ulasabilir randevu alabilirsin ordan. Allah şifa versin cumlemize ne diyim
Beğen (0) | Permalink | 2 years agoCevap yazabilmek için olmalısınız ya da yapmalısın.

Kayıt yaparak bu konudaki ilk cevabı yazan olabilirsin. Bu konudaki önderliğin sayesinde bir çok kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir.

DMCA.com Protection Status