Soru & Cevap

Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Eşime ailesel poliposiz teşhisiyle total kolektomi j-poş ameliyatı yapılacak. Çok endişelendik. Buradaki paylaşımları okuyarak bilgilenmeye çalışıyorum. Gökhan Bey'e bu bloğu kurduğu için çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Ameliyat sonrası hakkında da tecrübelerinizi öğrenmek isterim. Hepinize sağlıklı günler.


kullanici2690 kullanıcısı Kolektomi ve J-Poş Ameliyatı hastalığı hakkında bir soru sordu
kullanici2098 cevapladı.
Öncelikle geçmiş olsun. Benim kardeşim bu ameliyatı oldu tam zamanı hatırlamıyorum ama 5 sene falan oldu. Ama ameliyat öncesi bilgimiz olsaydı ( bizi ameliyatı İ.ETHEM GEÇİM YAPTI şu anda rektumu koruyarak ameliyat yapıyormuş duyum) ilk etapta rektumu koruyorak ameliyat şansımız olsaydı onu denerdik. Bizim hastalığımız Ülseratif kolitti poliposiz ne bilmiyorum. Ama hastalık müsade ediyorsa rektum koruyarak ameliyat şansınız varsa onu bir araştırın derim.
Beğen (0) | Permalink | 3 years ago
kullanici2690 cevapladı.
Cevabınız için teşekkürler biz İzmir'de oturuyoruz sanırım dediğiniz doktor Ankara da.rektumda da polipler var dendi bize o yüzden tamamı alınıp j.posh yapılcakmış
Beğen (0) | Permalink | 3 years ago
kullanici2098 cevapladı.
Tekrar geçmiş olsun ameliyat olduğunuzda geçiçi kolostomi açılacak bilgisini vermişlerdir . Bizde geçiçi kolostomi 6 ay kadar kaldı sonrasında j poş ameliyatım olduk. Gökhan Beyin bloğu ülseratif kolitle yaşam dı sanırım onun bloğunda gördüğüm kolostomi kuşağı vardı kardeşim için( ingilizcem yok ) ondan maille rica ettim Amerikadan getittirdik . Geçiçi kolostomi dönemi için gayet kullanışlı. bir inceleyin derim geçiçi kolostomi açılacaksa
Beğen (0) | Permalink | 3 years agoCevap yazabilmek için olmalısınız ya da yapmalısın.

Kayıt yaparak bu konudaki ilk cevabı yazan olabilirsin. Bu konudaki önderliğin sayesinde bir çok kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir.

DMCA.com Protection Status